Pługi ramowe (prowadzenie ciągnika bruzda / calizna) BOMET

Nowy produkt

Pługi zagonowe o stałej szerokości korpusu (40 cm, 45 cm) przeznaczone są do orki średniej oraz głębokiej na różnych glebach. Mniejszą szerokość skiby zaleca się stosować podczas orki siewnej, zwłaszcza na glebach ciężkich i wymagających dobrego pokruszenia.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Pługi zagonowe o stałej szerokości korpusu (40 cm, 45 cm) przeznaczone są do orki średniej oraz głębokiej na różnych glebach. Mniejszą szerokość skiby zaleca się stosować podczas orki siewnej, zwłaszcza na glebach ciężkich i wymagających dobrego pokruszenia. Z kolei większą szerokość sprawdzi się podczas orki przedzimowej, przede wszystkim na glebach lekkich i średnich. Na gleby zakamienione polecane są pługi z zabezpieczeniem resorowym, zabezpieczające korpus przed uszkodzeniem.

Pługi przystosowane są do prowadzenia ciągnika w bruździe lub wszystkimi kołami po caliźnie. Sposób prowadzenia ciągnika po caliźnie daje równomierne obciążenie i przyczepność wszystkich kół. Zmniejsza to poślizg, umożliwia uzyskanie większych prędkości, a także zwiększa trwałość ogumienia i wydajność orki (do 0,15ha w porównaniu do orki klasycznej). Dodatkową zaletą prowadzenia po caliźnie jest wyeliminowanie ugniatana gleby w dnie bruzdy.

W przypadku prowadzenia ciągnika po caliźnie zalecanie jest montowanie znacznika talerzowego na końcu pługa. Pozwala on na uzyskanie stałej odległości kół ciągnika od bruzdy oraz zachowanie prawidłowej szerokości pierwszej skiby.

Głównym zespołem pługa jest rama nośna z uchwytami korpusów oraz przykręcany przodek z trzypunktowym układem zawieszenia, który można zamontować na przedniej belce ramy w dwóch położeniach. Zmiana położenia przodka z TUZ umożliwia prowadzenie ciągnika prawymi kołami w bruździe lub wszystkimi kołami po caliźnie. Trzypunktowy układ zawieszenia, umożliwiający połączenie pługa z ciągnikiem wyposażonym w II lub III kategorię, składa się z osi zawieszenia ze stojakiem i podparty jest długim zastrzałem. Przodek z TUZ-em wyposażony jest w śrubę regulacyjną, która umożliwia regulację szerokości pierwszej skiby (regulacja poprzeczna).

Grządziel korpusów płużnych mocowana jest w uchwycie ramy za pomocą sworznia i sprężyny resorowej, która zabezpiecza je przed przeciążeniem. Szerokość robocza korpusów wynosi 0,4 m i 0,45 m. Rozstaw wzdłużny korpusów to 900 mm, a wraz z dużym prześwitem pod ramą (830 mm) zapewnia odporność pługa na zapchania resztkami roślinnymi. Koło kopiujące, ustalające głębokość orki w zakresie do 350 mm, mocowane jest w uchwycie trzeciego korpusu.

Opcją dodatkową wyposażenia pługa są przedpłużki talerzowe, które zapewnią dobre (równomierne i płytkie) przyoranie masy organicznej. Żaden producent nie oferuje ich w swojej ofercie. Przedpłużki talerzowe są mocowane w uchwycie na grządzielach korpusów i umożliwiają swobodną regulację względem elementów roboczych. 

Dane techniczne

 Symbol maszyny

-

U028/1

U028

U028/3

U028/2

 Liczba korpusów

szt.

4

5 (4+1)

 Szerokość korpusu

m

0,40

0,45

0,40

0,45

 Szerokość robocza

m

1,6

1,8

2,0

2,25

 Głębokość robocza

mm

do 350

 Wysokość pod ramą

mm

830

 Rozstaw korpusów

mm

900

 Masa maszyny
 (zabezpieczenie resorowe)

kg

1090

1290

 Zapotrzebowanie mocy

kW/KM

80/108

85/115

100/136

105/142

23 innych produktów w tej samej kategorii: